Haber Karaisalı | Karaisalı Haber, 23 Eylül 2021

Kızıldağ Köylerarası Futbol Turnuvası başladı

  • 10 Temmuz 2021
  • Yorum Yaz
  • 287 kez görüntülendi

Kızıldağ Köylerarası Futbol Turnuvası başladı

Bu yıl 9’uncusu düzenlenen “Kızıldağ Yaylası Köylerarası Futbol Turnuvası” Karaisalı Kaymakamı Mehmet Kaya’nın başlama vuruşu ile başladı.

Turnuvanın açılışına Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, Karaisalılar Dernek Başkanı Hasan Dönmez, Ak Parti Karaisalı İlçe Başkanı Osman Kurdak, MHP Karaisalı İlçe Başkanı Sezai Yılmaz, Büyükşehir ve Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte çok sayıda vatandaşın katılımıyla başladı.

Maçın en ilginç takımı ise 20 futbolcusu da imamlardan oluşan Ayakkıf İmamlarspor oldu. İlk maçında 9 gol yiyen İmamlarspor teknik sorumlu Davut Demirel maç sonu yaptığı açıklamada “Önemli olan bu turnuvada bulunmak, buraya renk katmak. Bu atmosferi yaşamak ve yaşatmak. Skora hiç takılmıyoruz, keyfini çıkarıyoruz bu turnuvanın. Bir farkındalık yaratmak istedik ve 20 Cami görevlisi imam arkadaşımızla bu takımı kurduk. Oyuncularımızın 20’si imam, 4 ise esnaf. İmamlarımızın sadece görevlerinin cami ile sınırlı olmadığını göstermek istedik” dedi.

İlk gün maçlarında;
Armida İnşaat Çatalanspor: 3 – Çecelispor: 0
Topalakspor: 9 – Ayakkıf İmamlarspor: 0

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz