Haber Karaisalı | Karaisalı Haber, 23 Eylül 2021

MHP Karaisalı İlçe Teşkilatı 13. Olağan Kongresini gerçekleştirdi

  • 4 Eylül 2020
  • Yorum Yaz
  • 32.490 kez görüntülendi

MHP Karaisalı İlçe Teşkilatı 13. Olağan Kongresini gerçekleştirdi

Milliyetçi Hareket Partisi Karaisalı İlçe Başkanlığı 13’ncü Olağan Kongresi gerçekleştirildi. MHP Karaisalı ilçe Başkanı A. Sezai Yılmaz yeniden güven tazeledi.

MHP Karaisalı İlçe Başkanlığı 13. Olağan Kongresi, divan başkanlığı MHP Adana İl Başkan Yardımcısı Yeşim Akkaş tarafından gerçekleştirilirken, kongre Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Karaisalı Belediyesi çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleştirilen kongreye, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Uğur Öztürk, Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, Karaisalı Ülkü Ocağı Başkanı Kenan Küçük, MHP ilçe başkanları ve parti delegeleri katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “İstiklal İçin Birlik, İstikbal İçin Dirlik” mesajı Divan Başkanı Yeşim Akkaş tarafından okundu.
Tek adayın olduğu kongrede konuşma yapan MHP İlçe Başkanı A. Sezai Yılmaz, “Kongrelerde her zaman söylenen birlik ve beraberlik cümlesinin belki de en önemli olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Dedelerimizin geçmişte söylediği gibi yedi düvel bir olmuş her iki taraftan üzerimize gelmenin tüm yollarını aramaktadırlar. 15 Temmuz kalkışması sonrası her türlü hainlerden arınarak kendine gelen Türk Silahlı Kuvvetlerimiz bir taraftan Suriye ve Irak’ta hain PKK’nın inlerini başlarına yıkarak inlerinden çıkamaz hale getirirken, ülkemiz içerisinde yok olmalarını başarmışlardır. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ülkemizin yaklaşık 50 yıldır çektiği terör belasının sonunu getirmek üzere tüm çalışmalarını eksiksiz yerine getirmektedirler. Diğer taraftan kardeş ülke Azerbaycan’ın, dost ülke Libya’nın yardımına koşan, mazlumların yanındayım diyen ordumuz Mavi Vatan dediğimiz denizlerimizde de artık ben varım demektedir. Yıllarca devletimizi sadece kara toprak parçasından ibaret gibi algı yaparak bizlere denizleri yok saydırmışlar, petrol aramalarını tamamen kontrollerine almışlardır. Ne zaman ki kendi petrol arama gemilerimizi üretip denizlerimizde arama yapmaya başladık işte o zaman tüm devletler üzerimize gelmeye başladılar. Korkunun ecele faydası yoktur. Türk milleti bir bütündür. Mavi vatana da kanı pahasına sahip çıkacaktır. Akdeniz’in derin sularında ne tür rezervlerin olduğunu çok iyi bilen ülkeler, bizi Akdeniz’den uzaklaştırmak istemektedirler. Hiç boşuna uğraşmayın. Türk milliyetçileri, Milliyetçi Hareket Partisi’nin ülkeyi karşılıksız seven tüm mensupları, devlet adamı, Türk Dünyasının Bilge Lideri olan saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin önderliğinde şahsi hiçbir beklenti içerisine girmeden ülkemizin menfaatleri doğrultusunda Cumhur İttifakı’na desteğini sürdürmektedir. Son olarak Karaisalı’dan tüm dünyaya sesleniyorum. Mavi vatanımızın bir bardak suyu dahi bizim için kutsaldır. Asla vazgeçmeyiz. Yaşlımız, gencimiz, kadınımız, erkeğimiz. Hepimiz Türk milletinin askerleriyiz. Yüzmesini de çok iyi biliriz. Unutmayın Akdeniz’de yüzmek cesaret ister. Bu duygu ve düşüncelerle kongremizin Türk milletine ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne hayırlı uğurlu olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

MHP Karaisalı İlçe Başkanlığı 13. Olağan Kongresi sırasında korona virüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına dikkat edildi.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz