Haber Karaisalı | Karaisalı Haber, 27 Kasım 2021

Karaisalılı öğrencilerin tohumları fide oldu ve toprakla buluştu

  • 27 Kasım 2020
  • Yorum Yaz
  • 20.742 kez görüntülendi

Karaisalılı öğrencilerin tohumları fide oldu ve toprakla buluştu

Karaisalı Devlet Hastanesi Müdürü Aydoğan Yücel, Karaisalı Atatürk Orta Okulu’nda Fen Bilgisi öğretmeni Ali AKBAŞ ile 6/B sınıfı öğrencileri Mart ayında Meşe palamutlarını toplayıp fide poşetlerine diktikleri tohumlar birer fide oldu ve bugün o fideler Öğretmenler Günü anısına Başkıf köyü civarında Karaisalı Orman işletme Müdürlüğü’nün yardımları ile toprakla buluştu.

Konuya ilişkin Karaisalı Devlet Hastanesi Müdürü Aydoğan Yücel, yaptığı açıklamada “İnşallah Geleceğe bizde Nefes olma adına faydamız dokunmuştur. Dinimizde de ağaç dikmenin önemi büyüktür. Dinimizin pek çok tavsiyelerine rağmen ağaç dikmenin önemi iyi anlaşılamadığı için biz, ağaç yetiştirmek yerine mevcutları yok etmekle meşgulüz. Hâlbuki Peygamber Efendimiz “Kıyamet kopacağı zaman bile, birinizin elinde bir fidan bulunursa bunu kıyamet kopmadan dikmeye gücü yeterse muhakkak diksin.” Buyurarak ağaç dikmenin Müslümanlar için önemli bir görev olduğunu bildirmiştir.

Ağaç dikip yetiştirenlerin elde edecekleri maddî faydalar yanında, kazanacakları manevî mükâfat hakkında da Peygamberimiz şu müjdeyi veriyor: “Bir Müslüman ağaç dikse veya ekin ekse de ondan bir kuş, bir insan veya bir hayvan yiyecek olsa, bununla o Müslüman sadaka sevabı kazanmış olur.” Dinimiz ağaç dikmeyi ibadet seviyesinde sevabı çok, hayırlı bir iş kabul eder. Bir Müslüman toplum olarak ağaca ve ormanlarımıza karşı görevlerimizi ne kadar yerine getiriyoruz bunu lütfen bir düşünelim ve diktiğimiz fidanlara zarar vermek yerine sahip çıkalım.” dedi.

Yücel ayrıca bu projede desteklerini esirgemeyen Karaisalı Orman işletme Merkez Şefi Hacer IŞIK ile birlikte, öğretmenler Ali AKBAŞ, Can TERLER ,Meral SOY YAĞCI ve Karaisalı Devlet Hastanesi personellerine teşekkür etti.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz