Haber Karaisalı | Karaisalı Haber, 02 Haziran 2020

Karaisalılı öğrencilerden ‘yeşil’ etkinlik

  • 5 Mart 2020
  • Yorum Yaz
  • 5.880 kez görüntülendi

Karaisalılı öğrencilerden ‘yeşil’ etkinlik

Karaisalı Atatürk Orta Okulunda öğrenciler okul bahçesinde Meşe palamudu dikti.

Fen Bilgisi öğretmeni Ali AKBAŞ tarafından 5. sınıf öğrencilerine ormandan öğrencilerle toplanan Meşe Palamutlarını okul bahçesinde toprakla buluşturdu.

Ali AKBAŞ “bu etkinlik çocuklarımızın çevre bilincine olan, erozyonla mücadele ve çölleşmeye karşı duyarlılığını kazandırmak amaçlı yaptığımız bir proje” dedi.

Meşe ağacının Türkiye’nin her yerinde çok kolay yetiştiğini, hızla büyüdüğünü, toprak ayırt etmediğini ve toprağı sımsıkı tutan kökleri sayesinde erozyonu engellediğini kaydetti.

Akbaş, “Her öğrencinin kendisi adına bir fide diktiği ve bunun ileriki süreçte takibini sulamasını her öğrenci kendisi yapacak olup çocuklarımıza sorumluluk duygusunu aşılamayı hedeflediklerini ve sonraki süreçte kendi bahçelerine, dere, tarla kenarlarına veya kendi istedikleri bir yere dikebilecekler” dedi.

“Çocuklarımızın daha temiz bir çevrede yaşamasını, erozyonun olmadığı, çölleşmenin olmadığı temiz bir havayı soludukları bir toprakta ve doğada yaşamalarını arzu ediyor, Çocuklarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz