Haber Karaisalı | Karaisalı Haber, 23 Eylül 2021

Karaisalı’da Kuzey Adana Kalkınma Programı Bilgilendirme Toplantısı

  • 2 Temmuz 2020
  • Yorum Yaz
  • 6.932 kez görüntülendi

Karaisalı’da Kuzey Adana Kalkınma Programı Bilgilendirme Toplantısı

Karaisalı’da Karaisalı Kaymakamı Mehmet Kaya ve Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan’ın katılımıyla Kuzey Adana Kalkınma Programı bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda Karaisalı‘ya yapılacak olan ‘Hediyelik Eşya Üretim Merkezi’ projesi ile ilgili istişarelerde bulunuldu.

İlçemizde yapılacak olan “Hediyelik Eşya Üretim Merkezi” projesi kapsamında Karaisalı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Seramik Biçimlendirme, Dekoratif El Sanatları, El Yapımı Sabun Üretimi, Magnet Yapımı, Cam İşleme Kursları açılacak.

200 Kadın proje kapsamında istihdam edilecek, üretilen hediyelik eşyalar belirlenecek satış noktalarında ve e-ticarette satışa sunulacak. Projenin ilçemize ve Adana’ya hayırlı olması temennisinde bulunan Kaymakam Kaya, yapılan yatırımların geri dönüşü noktasında gereken tüm desteğin verileceğini, Kadınlarımızın bu vesile ile iş sahibi olacağına ve aile bütçelerine katkıda bulunacağına inandığını ifade ederek, bilgilendirme toplantısına katılanlara ayrı ayrı teşekkür etti.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz