Haber Karaisalı | Karaisalı Haber, 23 Eylül 2021

Karaisalı’da 30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı

  • 30 Ağustos 2021
  • Yorum Yaz
  • 129 kez görüntülendi

Karaisalı’da 30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Etkinlikleri kapsamında Karaisalı Kaymakamı Mehmet Kaya, Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan ve ilçe protokolünün katılımları ile kent meydanında şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenk sunumu, günün anlam ve önemini belirten konuşma, Kaymakam Kaya tarafından katılımcıların bayramının kutlanması ve tören geçişi yapıldı. Ardından makamda Kaymakam Mehmet Kaya ve Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan tarafından tebrigatlar kabul edildi.

Mülki idare amirleri kararnamesi ile Bingöl Yedisu’ya atanan Kaymakam Mehmet Kaya ilçemizdeki son görevinin ardından, protokol üyelerine ve ilçe halkına veda ederek Karaisalı’dan ayrıldı.

Kaymakam Mehmet Kaya, 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

30 Ağustos Zaferinin, tarih sayfasındaki yerinin, inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık örneğini olduğunu vurgulayan Kaymakamımız Sayın Mehmet KAYA mesajında şunlara yer verdi:
“Vatan topraklarının kurtuluşu ve bağımsızlığımızı müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Kahraman Türk milletinin tüm imkansızlıklara rağmen milli mücadelesini kazanarak bağımsızlığına sahip çıktığı 30 Ağustos Zaferi, tarih sayfasındaki yerini, inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık mücadelesi olarak almıştır. Varlığını ve gücünü iman dolu göğüslerin birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimizin, tarih boyunca yüce değerler etrafında oluşturduğu bu birlikteliğin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız her türlü dahili ve harici badireyi aşmamızı sağlayacağına yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta büyük taarruzun Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yad ediyor, aziz milletimizin “30 Ağustos Zafer Bayramı”nı en içten duygularımla kutluyorum.”

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz