Haber Karaisalı | Karaisalı Haber, 23 Eylül 2021

Karaisalı’da 15 Temmuz nöbeti

  • 16 Temmuz 2020
  • Yorum Yaz
  • 7.466 kez görüntülendi

Karaisalı’da 15 Temmuz nöbeti

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlama etkinlikleri Karaisalı meydanında saat 20.00’da başlayan programla icra edildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetlerinin yapıldığı, mevlid-i şeriflerin okunduğu, duaların edildiği, günün anlam ve önemine binaen konuşmaların yapıldığı ve sinevizyon gösterilerinin olduğu dolu dolu bir program halkımızın da katılımıyla pandemi tedbirlerine riayet edilerek gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması büyük ekrana yansıtıldı.

Karaisalı Kaymakamı Mehmet KAYA yaptığı konuşmada, 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi ve diri tutulması adına yapılan etkinlikte emeği geçenlere ve katılım sağlayanlara ayrı ayrı teşekkür ederek, yalnızca Allah’a minnet eden ve göğsünde iman aşkı olan nesiller yetiştirme gayreti içerisinde olmamız gerektiğine vurgu yaparak, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde canlarını hiçe sayarak Şehit olan tüm kahramanlara rahmet, Gazi olanlara da sağlıklı ömürler diledi.

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan programda yaptığı konuşmada Türk milletinin hainlere karşı her zaman birlik ve dirlik içerisinde olduğunu belirterek, “15 Temmuz’da Türk Milleti bir destan yazdı. Dünya şunu bilmelidir ki Türk milleti nereden gelirse gelsin açıkça veya haince yapılan bütün saldırıları 15 Temmuz’da olduğu gibi daima ortadan kaldıracak inanç, cesaret, iman ve kararlılığa sahiptir.15 Temmuz gecesi darbe teşebbüsünü bertaraf etmemizin nedenlerinden biri milli birlik ve beraberlik ruhuyla hareket etmemizdir. Bu vesile ile o gece şehadete yürüyen kahramanlarımızı rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yad ediyorum.” dedi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz