Haber Karaisalı | Karaisalı Haber, 02 Haziran 2020

Karaisalı Vefa Grubu çalışmalara başladı

  • 22 Mart 2020
  • Yorum Yaz
  • 10.354 kez görüntülendi

Karaisalı Vefa Grubu çalışmalara başladı

Bilindiği üzere; 21 Mart Cumartesi günü saat 24.00 itibariyle 65 yaş ve üstü, ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları sınırlandırılmıştı.

65 yaş üstü vatandaşlarımız ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için Vefa Sosyal Destek Grubu, Karaisalı Kaymakamı Mehmet KAYA başkanlığında oluşturuldu ve ilk toplantısını yaptı.

Toplantıda alınan karar gereği,
-İlçemizde 65 yaş üstünde olup da bakacak kimsesi olmayan vatandaşlarımız ile yine kronik rahatsızlığı olup da bakacak kimsesi olmayan vatandaşlarımız için ivedi bir şekilde gıda malzemesi hazırlatılıp yarın itibariyle dağıtılacak,

-ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek üzere her mahallede muhtar, imam, emniyetten sorumlu bir personel ile jandarmadan sorumlu iki personel görev alacak, zabıta müdürlüğü personelleri de gerektiğinde yardımcı olacak,

– Karaisalı Vefa Grubu’da gerekli koordinasyonu sağlayarak ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermesi noktasında gerekli çalışmaları yapacaktır.

İlçemizdeki Vatandaşlarımız;
0 (532) 322 92 75

Numaralı telefondan da bizzat Sayın Kaymakamımıza ulaşarak ihtiyaçlarını bildirebilecekler.

Kaymakam Kaya yaptığı açıklamada; “Sosyal devlet anlayışı gereği bizler elimizden geleni en iyi şekilde yapmaya, insanımıza en iyi şekilde hizmet etmeye gayret ediyoruz. Fakat ‘komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ inancına sahip bir medeniyetin mensupları olarak sizlerden beklentimiz bu süreçte çok duyarlı davranmanız ve çalışma arkadaşlarımıza yardımcı olmanızdır.” dedi.

Tüm Karaisalılı hemşehrimize saygıyla duyurulur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz