Haber Karaisalı | Karaisalı Haber, 23 Eylül 2021

Karaisalı Kaymakamlığı’ndan önemli uyarı! Asker uğurlamaya geçici yasak!

  • 21 Mart 2020
  • Yorum Yaz
  • 9.628 kez görüntülendi

Karaisalı Kaymakamlığı’ndan önemli uyarı! Asker uğurlamaya geçici yasak!

HABER KARAİSALI – İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine gönderilen yazıda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, toplu asker uğurlama törenlerine geçici süreyle izin verilmemesi istendi.

Bu bağlamda Karaisalı Kaymakamlığı’da duyuru yaparak;
Malumlarınız olduğu üzere Coronavirüs (Kovid-19) salgınından; vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla vatandaşların toplu olarak bulundukları bazı umuma açık yerler faaliyetleri durdurulması, düğün, konferans, seminer vb toplantıların geçici süreliğine ertelenmesi olmak üzere bir çok farklı tedbir alınmaktadır.

Alınan tedbirlere ilave olarak; askere alma süreci kapsamında, askere gidecek olan vatandaşlarımız için toplu olarak askere uğurlama törenlerini düzenlendiği, bu durumun ise salgın riskini artıracağı değerlendirildiğinden, İlçemiz Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar gereği asker uğurlama törenleri geçici olarak durdurulmuştur.

Umumi Hıfzıssıhha kararlarına uymayanlar hakkında gerekli idari ve/veya adli işlemlerin yapılacağı tüm vatandaşlarımıza önemle duyurulur.” denildi.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz