Haber Karaisalı | Karaisalı Haber, 19 Ekim 2021

Karaisalı Kaymakamı Kaya’dan Ramazan mesajı

  • 23 Nisan 2020
  • Yorum Yaz
  • 10.139 kez görüntülendi

Karaisalı Kaymakamı Kaya’dan Ramazan mesajı

Karaisalı Kaymakamı Mehmet Kaya bir mesaj yayınlayarak Ramazan-ı Şerif’i kutladı ve uyarılarda bulundu.

Kaymakam Kaya yayınladığı mesajda, bu yıl yaşadığımız salgın nedeni ile Ramazan ayını buruk idrak edeceğimize değinerek “Bu yıl manevi coşkunluğumuzun her yıldan daha fazla olduğu bir ramazan ayını bir parça buruk idrak edeceğiz. 10 marttan bu yana hayatımızın tamamiyle değiştiği bir süreci yaşıyoruz. Olağanüstü dönemlerin gerektirdiği gibi pek çok işyerinin kapatıldığı ve bir kısım vatandaşımıza ikametini terk etme yasağı getirildiği bir dönemdeyiz. Bu vesileyle bu yıl mübarek ramazan ayımızla ilgili de ek tedbirler almak zarureti hasıl olmuştur.” dedi.

Kaymakam Kaya yaşanan salgın nedeni ile;

– Bu yıl ramazan davulcuları kapı kapı gezip bahşiş toplayamayacak.
– Toplu iftar ve sahurları önümüzdeki yıl yapmak üzere erteleyeceğiz, bu yıl yapamayacağız.
– Fırınlarımızda saat 17.30 itibariyle ekmek üretimi bitecek ve pide kuyrukların bulaşıcı olması sebebiyle bu tip görüntülere izin verilmeyecektir.
– Teravih namazlarını camilerde eda edemeyeceğiz.

Tüm bunların ilave olarak, hastalığın son düzlüğüne girdiğimiz bu günlerde, hastalıktan korunmanın yegane yolunun evde kalmak olduğunu unutmayalım. Sokakta oldukça, hareketliliğimiz devam ettikçe sevdiklerimize kavuşma , bir sonraki bayramda kucaklaşma ihtimalimizi azalttığımızı unutmayalım. Ramazan-ı şerifle birlikte daha çok evde kalmaya özen gösterelim.

Kıymetli vatandaşlar, Ramazan-ı şerifin hayırlara vesile olmasını ve bu musibetten kurtulmamız için bir yol gösterici olmasını temenni ediyorum. Sıhhatli sağlıklı günlere dualarımızla erişelim.

Ramazan ayımız mübarek olsun.” dedi.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz