Haber Karaisalı | Karaisalı Haber, 19 Ekim 2021

Karaisalı Devlet Hastanesi’nden personellerine eğitim

  • 4 Mart 2020
  • Yorum Yaz
  • 46.206 kez görüntülendi

Karaisalı Devlet Hastanesi’nden personellerine eğitim

Karaisalı Devlet Hastanesi’nde personellerine yönelik eğitimler devam ediyor.

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi
Hastane iş yeri hekimi Uzman Dr. Serap Yıldırmaz Türkmen tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verildi. Türkmen yaptığı sunumda, “Çalışma hayatı insan yaşamının vazgeçilmez bir parçasıdır. Günün en aktif döneminin yaşandığı çalışma ortamları, çalışanın sağlığını bozacak tehlike ve riskler taşıması nedeniyle bedensel, ruhsal ve sosyal sağlığı etkileyebilmektedir. Çalışanın sağlığı ve güvenliği bakımından önemli tehlike ve riskler taşıyan çalışma ortamlarından biri de sağlık hizmetlerinin sunulduğu hastanelerdir.” dedi.

“Tüm hastane çalışanları çalışma ortamında fiziksel, kimyasal, biyolojik, ergonomik, çevresel, psikososyal tehlike ve risklerle karşı karşıyadır. Bu tehlikeler ise sağlık çalışanlarında iş performanslarının azalmasına neden olmakla birlikte, iş kazaları ve meslek hastalıklarını artırmaktadır. Bu durum hem sağlık çalışanını hem de hastaların güvenliğini olumsuz yönde etkilemektedir.” diyen Türkmen, “Bu nedenle, çalışma ortamının iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı hükümlerine uygun hale getirilmesi, sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı oluşturmak açısından önemlidir.” dedi.

Obezite Günü’nde Obezite Uyarısı
Karaisalı Devlet Hastanesi Diyetisyeni Sultan BAŞPINAR tarafından personellere 4 Mart Dünya Obezite Günü dolayısıyla eğitim verildi.
BAŞPINAR, çocukluk çağı obezitesinin yetişkinlik dönemi obezitesine zemin hazırladığını ve sağlıklı kilo vermek için fiziksel aktivitenin önemine vurgu yaptı.

Sıfır Atık ve Hastane Atık Yönetimi Hakkında Eğitim Düzenlendi
Karaisalı Devlet Hastanesi’nde personellerine verilen eğitimde “Sıfır Atık”; israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesinin önemine vurgu yapıldı.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz