Gemiden sonra kurtarma botu da battı

gemiden-sonra-kurtarma-botu-da-batti-

Yıldırım,kurtarma botunun da kayalıklara çarparak battığını ve 2 kişinin kayıp olduğunu açıkladı.
04 Aralık 2012 Salı 17:22

Şile açıklarında batan gemiyle ilgili konuşan Yıldırım, İstanbul Boğazı’nın Karadeniz kuzey çıkışında özellikle Şile civarında şiddetli fırtına bulunduğunu hatırlattı. Yıldırım, “7-8 kuvvetinde hava var. Bu tamamıyla bir fırtına. Orada kömür yüklü bir nehir gemisi, 10.20 civarlarında battı. Batan gemide 12 personel vardı. Kurtarma çalışmaları hale devam ediyor” dedi.

 

ŞİLE’DE FECİ KAZA / FOTO GALERİ 

4 kişinin sağ olarak kurtarıldığını bildiren Yıldırım, “1 kişi ölü, diğerlerini arama çalışmaları devam ediyor. Bu arada arama kurtarma çalışmaları için bölgede bulunan Kıyı Emniyeti’ne ait kurtarma botu da şiddetli hava şartlarından dolayı kayalıklara savruldu, o da battı. Orada da 2 kaybımız var, diğer 3 kişiyi de arama çalışmaları sürüyor. Bölgede bulunan kurtarma çalışmalarına iştirak eden bir balıkçı teknesinden de bir personel maalesef hayatını kaybetti” diye konuştu.

 

 

KURTARMA BOTUNDAKİ 3 KİŞİ VE 1 BALIKÇI KAYIP

 

Şile açıklarında batan “Volgo-Balt 199” adlı yük gemisindeki mürettebatı arama çalışmalarına katılan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait tahlisiye botu da alobora oldu. Bottaki 3 kişi ile onları kurtarmaya giden 1 balıkçıyı arama çalışmaları da sürüyor.

 

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait tahlisiye botu, Şile Limanı’ndan çıkmak üzereyken, şiddetli fırtınanın etkisiyle kayalıklara çarparak alabora oldu.

 

Botta bulunan 3 kişi ile birlikte onları kurtarmaya giden 1 balıkçı da kayboldu.

 

Olayın haber verilmesinin ardından limana çok sayıda ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edilirken, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait askeri bir helikopter de tahlisiye botunda bulunan 3 kişi ile balıkçıyı arama çalışması başlattı.

 

Bölgedeki arama-kurtarma çalışmaları sürüyor.


Haber okunma sayısı: 1236 Kaynak: Ok.NetYazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ