Doğaseverler Karaisalı'yı gezdi

dogaseverler-karaisaliyi-gezdi

ÇUGEZ, 40 kişilik doğasever üyesiyle ile birlikte Karaisalı'ya doğa yürüyüşü düzenledi.
18 Mart 2013 Pazartesi 14:52

Çukurova Doğa Gezginleri Spor Kulübü (ÇUGEZ), 40 kişilik doğasever üyesiyle ile birlikte Karaisalı'nın Karakılıç Köyü Kabalak Tepe-Topuşur Orman Gözetleme Kulesi arası doğa yürüyüşü düzenledi.

Yürüyüşe katılan kulüp üyeleri doğa ile başbaşa bir gün geçirmenin mutluğunu yaşadıklarını belirterek Karaisalı'nın doğal güzellik bakımından bakir bir bölge olduğunu ve önümüzdeki günlerde bir başka faaliyette buluşmak için sözleştiklerini söylediler.

ÇUGEZ Başkanı Mustafa Tor, Karaisalı'nın zengin tabii güzelliklerini içinde barındırdığını ve şehir merkezine 40 kilometre gibi çok yakın bir mesafede olmasının bölge için bir şans olduğunu belirterek Kulüp olarak bu fırsatı değerlendirdiklerini söyledi.

Karaisalılılar Derneği Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Kuşdemir de yaptığı konuşmada, Karaisalı'nın turizmde hak ettiği noktaya ulaşması gerektiğini, bölgede değerlendirilmeyi bekleyen onlarca yürüyüş rotası, ofroad, motokros, bisiklet parkurları, tırmanış ve yamaç paraşütü gibi sporlar için uygun sahaların bulunduğunu ifade ederek, tüm doğaseverleri Karaisalı'ya davet ettiklerini kaydetti.


Haber okunma sayısı: 1346Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ