Sahi Ne Oldu Karaisalı'daki Petrol Kuyularına?

sahi-ne-oldu-karaisalidaki-petrol-kuyularina

1960’lı yıllarda Karaisalı’da yer yer görülen petrol kuyuları şimdi sosyal medyada gündem oldu.
25 Mart 2019 Pazartesi 22:07

Avukat Hüseyin Turgut Bahar'ın konuyu gündeme getirdiği "Sahi Ne Oldu Karaisalı'daki Petrol Kuyularına, Yeniden Karaisalı’da Petrol Aranacak mı?" paylaşımı hakkında Gazeteci Abdurrahim Haklıkul 1984-1985 yılları arasında bölgede TPAO’nun petrol kuyularının olduğunu dile getirdi.

Haklıkul konuyla ilgili olarak yaptığı yorumunda şöyle söyledi; “1984-85 Yılları arasında şimdiki Kabasakal Mezarlığı’nı ve otoyola çıkan kavşağı geçip eski Karaisalı yoluna devam ederken bir ara polis atış poligonunda olan bölgede TPAO’nun petrol sondaj kuyuları açıp yüksek gravürlü petrol bulduğunu duymuştuk. O dönem Güney Haber Gazetesinde istihbarat muhabiriydim şantiyeye giderek yola görünmeyen yerde sondaj kuyusu açıp çalışan işçilerle ve mühendislerle konuştum, ilk verilere göre bölge petrol rezervi acısından zengin bir bölge olduğunu söylediler olayı haberleştirip fotoğrafları ile yayınladık, ancak bir daha oradan haber alamadık. Bir gün oradan geçerken aklıma geldi uğradım. Bölge atış poligonu ve yasak bölge olmuştu. Maalesef emperyalist güçler ülkemizin kaynaklarını kullanmamızı istemiyor, iktidara kim gelirse gelsin bu sisteme uymak zorunda kalıyorlar.”

Adana kamuoyunda yetkililerin konuyla ilgili inceleme araştırma yapmasını ve kamuoyunu bilgilendirmeleri bekleniyor.Haber okunma sayısı: 632

Haberin etiketleri:

karaisalı, petrol


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ