Bir Karaisalılıdan yerinde serzeniş!

bir-karaisalilidan-yerinde-serzenis

Pazar günü meydana gelen feci kaza sonrası herkesin içten içe sorduğu soruyu bir Karaisalılı yüksek sesle sordu... İlla birileri mi ölsün?
09 Ağustos 2018 Perşembe 22:03

Hatırlanacağı üzere 5 Ağustos 2018 Pazar Günü Karaisalı Yanık Değirmen mevkiinde meydana gelen feci trafik kazasında biri ağır 18 kişi yalanmıştı. 

Bu feci kaza özellikle Karaisalılı hemşerilerimizin yıllardır kendi aralarında dile getirdiği bir sorunu daha acı bir hal almadan tekrar gündeme taşıdı işte o konuyu gündeme getiren hemşerilerimizden biride Emrah Demir. 

Emrah Demir “Bir yerin ve bir yerlerin hataların düzeltilmesi için illaki birinin veya insanların ölmesi mi lazım?” diye sordu.

Herkesin ortak düşünce ve duygularına tercüman olan Emrah Demir’in işte paylaşımı ve aynen sunuyoruz:
“Sayın. Belediye Başkanım, Sayın İlçe başkanlarım, değerli Muhtarlarım. Ve çok kıymetli Karaisalılı büyüklerim. Son 1'yılda Karaisalı- Karahan arasında 4 veya 5 maddi hasarlı, ölümlü, yaralanmalı, kazalar meydana geldi. Ve bunun daha öncesi de var. Neden hiç kimse çıkıpta buna bir çözüm aramıyor. Niye hiç kimse müdahale etmiyor. Niye ilçemize bir bölünmüş yol yapılmıyor. Niye ilçemizde bölünmüş yok. Ceyhan'a, İmamoğlun'a, Kozan'a, Karataş'a yapılıyor, neden Karaisalı'ya yapılmıyor. Karaisalı'mızın diğer ilçelerden neyi eksik? Yaz aylarının gelmesiyle, turizm ve Yayla Sezonlarının, açılmasıyla yollar artık kaldırmıyor. Trafik çok yoğun oluyor, kazalar böyle meydana geliyor. Artık buna bir çözüm bulunmalı siyasi yetkililerimiz büyüklerimiz buna el atmalı, ilçemiz için birlik ve beraberlik olunmalı diyorum.

Bir diğer konu ise Kaksan Kireç'in oradaki keskin virajın düzeltilmesidir. Karayollarının meyillini yükseltmesi sonucu orada da bir çok maddi hasarlı kazalar meydana geldi. Ben şahsım adıma bu virajın düzeltilmesi için defalarca Karayollarına dilekçe yazdım. Ama bir kişinin yazmasıyla çabasıyla olmuyor. Böyle yerlere çözüm bulunulmalı birlik olunmalı ama maalesef ben bunu göremiyorum. Bir yerin ve bir yerlerin hataların düzeltilmesi için illaki birinin veya insanların ölmesi mi lazım?

Değerli ilçe sakinlerim. Lütfen duyarlı olalım. İleri görüşlü olmamız lazım. Ben buradan siyasi yetkilileri ve ilçemizin önde gelenlerini sağ duyulu olmaya davet ediyorum. Israrla. Bu yazımda art niyet yoktur, hiçbir siyasi yetkili kişi veya büyüklerim üzerine alınmasın.”


Haber okunma sayısı: 1281

Haberin etiketleri:

karaisalı, trafik kazası, emrah demir


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Helal olsun abi

    Misafir: Emrah abi güzel düşüncelerinden dolayı seni takdir ediyorum biz seni Bld'ye başkanı olarak görmek istiyoruz 10 Ağustos 2018 16:45

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ