Karaisalı Kaymakamı Korkutata görevine başladı

-karaisali-kaymakami-korkutata-gorevine-basladi

İçişleri Bakanlığının 2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Karaisalı Kaymakamlığına atanan Selami Korkutata görevine başladı.
26 Eylül 2018 Çarşamba 16:35

Çankırı iline bağlı Atkaracalar ilçe kaymakamlığından Karaisalı'ya asaleten atanan Selami Korkutata, Adana Valisi Mahmut Demirtaş'a nezaket ziyaretinin ardından görevine başladı.

SELAMİ KORKUTATA KİMDİR?

1984 yılında Bingöl’de doğdu. Annesinin adı Rabia, babasının adı Tahir’dir. İlk ve Orta öğrenimini Bingöl ve Ankara’da tamamladı.

2007 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi finans programından mezun oldu. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Maliye Bakanlığı’nda bir süre çalıştı. 2010 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açtığı kaymakamlık sınavını kazanarak Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.

2010 yılından itibaren İl Merkez Stajını Tokat’ta, Mülkiye Müfettişi refakatini Afyon’da, Kaymakam refikliği stajını İzmir Seferihisar’da yaptıktan sonra Ordu Akkuş, Tokat Sulusaray, Aydın Karacasu, Denizli Güney, Antalya Gündoğmuş ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.Bakanlık yurtdışı stajı çerçevesinde İngiltere’de bir yıl süreyle University of Sussex’de dil eğitimi aldı ve İngiliz yönetim sistemi hakkın çeşitli incelemelerde bulundu.

Dışişleri Bakanlığı stajını Londra Başkonsolosluğu’nda tamamlayan Korkutata, İngilizce bilmektedir.


Haber okunma sayısı: 731Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ