Karaisalı’nın cazibesi artıyor

karaisalinin-cazibesi-artiyor

dana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yerli ve yabancı turistlerin ziyaret durağı olan Varda Köprüsü ve Yer Köprü'ye ulaşım hizmetleri ve çevre düzenlemesi çalışmalarının tamamlanmasıyla Karaisalı İlçesi'nin cazibesini arttırdıklarını belirtti.
21 Aralık 2016 Çarşamba 15:07

Başkan Hüseyin Sözlü, Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan ile birlikte ilçede Adana Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği hizmet ve projeleri yerinde inceledi. Başkan Sözlü, turistik açıdan büyük önem taşıyan Varda Köprüsü ile Yer Köprü'ye ulaşım ve çevre düzenlemesi çalışmalarıyla Karaisalı'yı daha fazla turistin ziyaret etmeye başladığını söyledi.

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan ile uyumlu bir çalışma yürüttüklerini kaydeden Başkan Sözlü, "Karaisalılı hemşehrilerimizin bize gösterdiği teveccühün karşılığı olarak yaptığımız hizmetlerin kabulü ve memnuniyeti bizleri de ziyadesiyle mutlu ediyor" dedi.

Yaylalara ulaşım kolaylaştı

Varsa Köprüsü ve Yer Köprü'nün yanı sıra Karaisalı'nın yaylalarına da yol hizmetlerini ulaştırdıklarını kaydeden Başkan Sözlü, Karaisalı-Kızıldağ Yaylası arasında ulaşımda büyük rahatlama sağlandığını aktardı. Karaisalı ile Aladağ arasında Kelçeler mevkiinde açılan yol ile Kızıldağ-Pozantı arasında ulaşımı kolaylaştıracaklarını bildiren Başkan Sözlü, "Karaisalı Belediyesi ile birlikte yürüttüğümüz bu yol çalışması tamamlandığında Kızıldağ'dan Pozantı'ya ulaşım 25 kilometre olacak. Hemşehrilerimiz Pozantı'ya gidebilmek için Karaisalı-Adana ve otoyolu kullanarak 178 kilometre yol gitmekten kurtulacak. Yeni açacağımız yol sayesinde Kızıldağ'dan Pozantı'ya 30 dakikada gidebileceğiz" diye konuştu.

Karaisalı Başkanı Saadettin Aslan ise Adana Büyükşehir Belediyesi'nin ilçede yürüttüğü hizmetlerden dolayı Başkan Hüseyin Sözlü'ye teşekkür etti. Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Karaisalı ilçe merkezi ve köylerinde cumhuriyet tarihinde verilmeyen hizmetlerin Başkan Hüseyin Sözlü döneminde geldiğini vurgulayan Başkan Saadettin Aslan, "Başkanımız Hüseyin Sözlü beyin önümüzdeki dönemde de hizmetlerini devam ettireceğine eminiz. İlçe merkezinde ve köylerde yol, su ve altyapı hizmetlerinin eksiksiz olarak gerçekleşmesinde biz de elimizden gelen desteği vermeye hazırız" dedi.


Haber okunma sayısı: 1987

Haberin etiketleri:

karaisalı, varda köprüsü,


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ