Karaisalılı gençler 'Genç Çiftçi' başvuruları başladı!

karaisalili-gencler-genc-ciftci-basvurulari-basladi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının genç çiftçileri destekleme projesi hayata geçiyor.
30 Mart 2018 Cuma 18:59

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının genç çiftçileri destekleme projesi hayata geçiyor. Tarım Bakanlığının genç çiftçilere hibe devlet desteğinde başvuru şartları da belli oldu.

Hangi şartlarda ki adaylar bu projeye başvuru yapmaya hak kazanacak? Genç çiftçi projesine başvuru tarihleri ne zaman? Son başvuru tarihi ve diğer detayları detaylandırarak aktarıyoruz.

24 Mart 2018 tarihinde resmi gazetede yayımlanan 2018-2 Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ ile genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel hayvansal yöresel ürünler tıbbi aromatik bitki üretimi projesi ile 30 Bin TL'ye kadar hibe ödenmesini kapsayacak.

Buna göre, 26 Şubat 2016 yılında yürürlüğe konulan Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında, 18-40 yaş arası çiftçilere 30 bin liraya kadar, proje karşılığı hibe veriliyor.

2016-2018 yılları arasına kapsayan program kapsamında yaklaşık 48 bin 100 genç çiftçiye toplam 1 milyar 443 milyon lira hibe desteği verilmesi planlanıyor. Genç Çiftçilere hibe desteği projesinde son başvuru tarihi 31 Mayıs 2019 tarihinde bitecek.

HANGİ KONULURDA PROJE YAPILABİLECEK?

Hayvansal üretime yönelik destekleme projeleri kapsamında; Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, Arı yetiştiriciliği ve bal üretimi, Arı sütü, ana arı, polen ve benzeri arı ürünleri üretimi, İpekböceği yetiştiriciliği ve tesis yapımı, Serbest sistem yumurta tavuğu yetiştiriciliği ve tesis yapımı gibi alanları kapsayacak.

Bitkisel üretime yönelik destekleme projeleri kapsamında; Kapama meyve bahçesi tesisi, Fide, fidan, iç ve dış mekân süs bitkisi yetiştiriciliği, Kontrollü örtü altı yetiştiriciliği, Çok yıllık yem bitkisi yetiştiriciliği, Kültür mantarı üretimi ve tesis yapımını kapsayacakYöresel ürünler ile tıbbi ve aromatik bitki üretimine yönelik; Çok yıllık tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi, Coğrafi işaretli, organik veya iyi tarım uygulamalı bitkisel ve hayvansal üretimi kapsayacak.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Başvuru yapacak olan adayların 18 ile 41 yaş aralığında bulunmaları, T.C. vatandaşı olmaları ve ayrıca; okur yazar, herhangi bir sigortalı işte çalışmama ve tabi kişilerin eşi olmamak. Ücretli çalışan olmamak ve tabi kişilerin eşi olmamak., Başvuru tarihinde örgün eğitime devan ediyor olmamak, askerlik görevi yada cezai sorumluluğu devam ediyor olmamak, (Denetimli Serbestlik gibi ) KKDC, gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmamak tabi kişilerin eşi olmamak.

Hayvansal üretime yönelik destek alacaklar için; 15 adet büyükbaş veya 50 adet küçükbaştan fazla hayvan sahibi olmamak. Arı yetiştiriciliği ile ilgili projeye başvuru yapacaklar için 50 adetten fazla arılı kovan sahibi olmamak. Arı sütü, ana arı, polen ve benzeri arı ürünleri projesi için ise 50 adet arılı kovan sahibi ve TAB’a üyesi olmak.

Daha önce hibeden faydalanmış, hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazandığı halde sözleşmeyi imzalamamış, hibe sözleşmesi iptal edilmiş olmamak.

SON BAŞVURU TARİHİ;

Genç Çiftçilere hibe desteği projesinde son başvuru tarihi 31 Mayıs 2019 tarihinde bitecek.

KARAİSALI BELEDİYESİ'NDEN DANIŞMANLIK HİZMETİ

Karaisalı Belediye Başkanlığı Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ücretsiz danışmanlık hizmeti verecektir.
Danışmanlık Hizmeti İçin Başvuru Tarihi: 2-30 Nisan 2018


Haber okunma sayısı: 1512

Haberin etiketleri:

karaisalı, genç çiftçi, hibe, proje


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ