22 bin yabani zeytin ağacı aşılandı

22-bin-yabani-zeytin-agaci-asilandi

Adana Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Karaisalı işletmesinin Karaisalı, Hacılı ve Akarca şefliklerinde uygulanan "5 Bin Köye 5 Bin Orman Gelir Getirici Tür Ağaçlandırmaları Eylem Planı" kapsamındaki 2 bin dekar rehabilitasyon sahasında 22 bin yabani zeytin (Delice) aşılaması yapıldı.
20 Mayıs 2016 Cuma 13:07

Zeytin aşılama sahalarını Makine İkmal Şube Müdürü Tufan Evran, İşletme Müdürü Cüneyt Şener ve Akarca İşletme Şefi Soner Karacan ile birlikte gezen Orman Bölge Müdürü İsmet Erol, geçmiş yıllarda yapılan ve yeni uygulanan fertleri kontrol ederek aşıların tutma başarısının çok yüksek ve memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Aşılama işinde görevli Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında istihdam edilen işçiler ve köylülerle aşılı yabani zeytin ağaçlarını gözlemleyen ve bir süre sohbet eden Erol, çalışmanın köylülerin ekonomisi için çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Aşıladığınız bu ağaçların meyvelerinden hem siz hem de çocuklarınız faydalanacak. daha kaliteli ve verimli zeytinleri toplayarak bütçelerine katkı sağlayacaklar" dedi.

Yetkililer, 2016 yılı programı gereği aşılama çalışmalarının devam edeceğini ve 30 bin adet yabani zeytinin yıl içinde aşılanarak bitirileceğini bildirdiler.


Haber okunma sayısı: 2224Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ