EKONOMİ

Karaisalılı gençler 'Genç Çiftçi' başvuruları başladı!

karaisalili-gencler-genc-ciftci-basvurulari-basladi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının genç çiftçileri destekleme projesi hayata geçiyor.

Karaisalı’nın cazibesi artıyor

karaisalinin-cazibesi-artiyor dana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yerli ve yabancı turistlerin ziyaret durağı olan Varda Köprüsü ve Yer Köprü'ye ulaşım hizmetleri ve çevre düzenlemesi çalışmalarının

22 bin yabani zeytin ağacı aşılandı

22-bin-yabani-zeytin-agaci-asilandi Adana Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Karaisalı işletmesinin Karaisalı, Hacılı ve Akarca şefliklerinde uygulanan "5 Bin Köye 5 Bin Orman Gelir Getirici Tür Ağaçlandırmaları Eylem Planı" kapsamındaki

Yenilebilir yabani otlar ekoturizmin hizmetine sunuluyor

yenilebilir-yabani-otlar-ekoturizmin-hizmetine-sunuluyor Karaisalı’da Yenilebilir Yabani Nebatın Araştırılması ve Ekoturizmin Geliştirilmesi Projesi kapsamında kursiyerlerle tanışma toplantısı gerçekleştirildi.

Karaisalı Yenilebilir Nebat Deposu

karaisali-yenilebilir-nebat-deposu Karaisalı’da Yenilebilir Yabani Nebatın Araştırılması ve Ekoturizm’in Geliştirilmesi Projesi’nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Köylüye elektrik üretim paneli

koyluye-elektrik-uretim-paneli Adana Büyükşehir Belediyesi, koyun ve keçi yetiştiricileri ile bal üreticileri için,toplamda 580 adet verilecek güneş enerjisinden elektrik üreten panelin dağıtımına başladı. Başkan Hüseyin Sözlü,

'Varda Projesi' çalışmaları başladı

varda-projesi-calismalari-basladi “Adana’da Varda Var” projesini hayata geçirmek üzere ilgili komisyonlar oluşturuldu.

Karaisalı'yı tanıtacak proje kabul edildi

karaisaliyi-tanitacak-proje-kabul-edildi Karaisalı Kaymakamı Mehmet Tunç, "Adana'da Varda Var" projesinin Çukurova Kalkınma Ajansı'ndan destek kazandığını açıkladı.

Karaisalı'da Katılımcı Kırsal Kalkınma Planlama Çalıştayı

karaisalida-katilimci-kirsal-kalkinma-planlama-calistayi Proje kapsamında katılımcı kırsal kalkınma planlama çalıştayında Karaisalı’nın öncelikleri belirlendi.

Turizm sektörünün gözü Karaisalı'da

turizm-sektorunun-gozu-karaisalida Adana’nın turizm pastasından daha fazla pay alabilmesi için "Karaisalı Destinasyonu"nun mutlaka oluşturulması gerekiyor.

Karaisalı ile ÇKA arasında sözleşme imzalandı

karaisali-ile-cka-arasinda-sozlesme-imzalandi Karaisalı Kırsalında Kalkınma Planlamasına Esas Potansiyel ve Dinamiklerin Belirlenmesi, Stratejik Yol Haritasının Çıkartılması konusunda Aslan ile ÇKA sözleşme imzaladı.

Karaisalı Esnaf Kredi Kooperatifi açıldı

karaisali-esnaf-kredi-kooperatifi-acildi Geçen ay kurulan S.S. Karaisalı ve Çevresi Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin resmi açılışı gerçekleştirildi.

Karaisalı'da AKBO eğitimleri başladı

karaisalida-akbo-egitimleri-basladi Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Orman Ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereğince "Ağaç Kesme ve Boylama Operatörlüğü"

Yerköprü ve Kapıkaya ihaleye çıkıyor

yerkopru-ve-kapikaya-ihaleye-cikiyor Karaisalı Orman İşletme Müdürlüğüne ait olan Yerköprü A Tipi Mesire yeri ile Adnan Menderes Posta Yolu C Tipi Mesire yeri işletilmek üzere ihaleye çıkarılıyor.

Karaisalı'nın Yeni Biberi Görücüye Çıktı

karaisalinin-yeni-biberi-gorucuye-cikti Salçalık biberi ile ünlü Karaisalı ilçesinde ıslahı yapılan yeni biber düzenlenen tarla günü ile tanıtımı yapıldı.

Karaisalı biberinin verimi arttı

karaisali-biberinin-verimi-artti Salça yapımında tercih edilen Karaisalı biberinin ıslahı sonucu 2,5 ton olan verimin 6 tona yükseleceği bildirildi.

Karaisalılı çiftçilerin yüzü güldü

karaisalili-ciftcilerin-yuzu-guldu Adana'nın Karaisalı İlçesi'nde buğday hasadı başladı. İlçede buğdayın kalitesinin ve veriminin artması çiftçilerin yüzünü güldürdü.

Altın Murt Karaisalı'ya kazandıracak

altin-murt-karaisaliya-kazandiracak Karaisalı Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Döner Sermaye İşletmesine ait Altın Murt Metal İşletmesi on yıllığına kiraya verildi.

2013 zamları ile geldi!

2013-zamlari-ile-geldi Bugün 1 Ocak 2013. Yeni yıla yeni zamlarla girdik. En büyük artış sigara ve alkolde olacak..

'Asgari Geçim İndirimi' zamlı yatacak!

asgari-gecim-indirimi-zamli-yatacak Asgari ücrete yapılan zam, asgari geçim indirimine de yansıyacak. 12 milyon işçi ile 2,5 milyon memurun asgari geçim indirimi yılbaşından itibaren zamlı yatacak.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ