Karaisalı MTA Lisesi öğrencileri Viyana’ya gitti

karaisali-mta-lisesi-ogrencileri-viyanaya-gitti

Karaisalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Erasmus+ projesi kapsamında ikinci hareketliliğini Avusturya Cumhuriyeti'nin Viyana kentine giderek gerçekleştirdi.
11 Nisan 2017 Salı 21:10

Okul Müdürü Cumali Yıldırım, 2016 yılı Erasmus+ Projesi kapsamında okulunun hazırladığı "Sağlıkta Hemşirelik Alanında ve Acil Tıp Teknisyenliği Alanında Yeni Uygulamaların AB'de İncelenmesi" isimli projelerini Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı Ulusal Ajans tarafından kabul edildiğini söyledi.

1 yıllık projelerinin iki hareketlilikten oluştuğunu belirten Yıldırım, "Birinci hareketlilik çerçevesinde okulumuz Acil Tıp Teknisyenliği öğrencilerinden 10 öğrenci ve refakatçi bir öğretmen ile Çekya'nın Prag kentine gidildi. Projemizin ikinci hareketliliğini ise okulumuz Hemşirelik Bölümü öğrencilerinden 10 öğrenci ve refakatçi bir öğretmen ile Avusturya'nın Viyana kentine giderek gerçekleştirdik. Viyana kentinde bulunan Islamische Fachschule für Soziale Bildung isimli okulun koordinatörlüğünde "d9010481720 Sağlıkta Hemşirelik Alanında ve Acil Tıp Teknisyenliği Alanında Yeni Uygulamaların AB'de İncelenmesi" faaliyetlerinde bulunuldu. Faaliyet çerçevesinde okul uygulamaları, hastane staj uygulamaları, teknik müze ziyaretleri gerçekleştirildi" dedi.


Haber okunma sayısı: 2243

Haberin etiketleri:

karaisalı, meslek lisesi, erasmus, viyana


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ