Haber Karaisalı | Karaisalı Haber, 19 Ekim 2021

DSİ 6. Bölge Müdürü Balta’dan Karaisalı’ya ziyaret

  • 7 Ocak 2021
  • Yorum Yaz
  • 16.073 kez görüntülendi

DSİ 6. Bölge Müdürü Balta’dan Karaisalı’ya ziyaret

Devlet Su İşleri (DSİ) 6. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta, Karaisalı’da ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Karaisalı Kaymakamı Mehmet Kaya ve Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan’ı makamlarında ziyaret eden Balta’ya Müdür Yardımcısı Cengiz Han Kılıçaslan ve 61. (Adana) Şube Müdürü Hakan Kaya’da eşlik etti.

Kaymakamlık ziyaretinde, Nergizlik Kapalı Sistem Sulama Projesi, Demirçit Sulama Göleti, Körkün Çayı Islah ve Kapalı Sistem Sulama Projesi ile bağlantılı olan Çocuklar Barajı ve Yerköprü/Çakıt ıslah projesinin görüşüldüğü toplantıda ilçemizin sulama probleminin yakın bir zamanda büyük bir oranda çözüleceğinin müjdesi verildi.

Ülkemizin her bölgesinde tarımsal sulama alanında büyük projelerin yapıldığını ifade eden Balta, Karaisalı’da da büyük projelerin devam ettiğini ve bu projelerin çok yakın bir zamanda nihayete ereceğini söyledi.

Çocuklar barajı proje aşaması tamamlanmak üzere, bağlantılı olan ve 28.000 dekar alanı kapsayan Körkün Çayı Kapalı Sistem Sulama Projesi de bu yıl sonu itibariyle tamamlanmış olacak ve 2022 yılı yatırım programına almak için paydaşlarla birlikte gerekli gayreti sarf edeceklerini belirten Kaymakam Mehmet Kaya ilçemize ziyaretlerinden dolayı Mehmet Akif Balta’ya teşekkür etti.

Ak Parti Karaisalı İlçe Başkanı Osman Kurdak’ın da yer aldığı ziyaretlerin ardından Yerköprü mevkisine giden heyet burada yapılması muhtemel çalışmaları yerinde inceledi.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz