Haber Karaisalı | Karaisalı Haber, 19 Ekim 2021

Başkan Aslan’dan çirkin iddialara tepki

  • 2 Eylül 2020
  • Yorum Yaz
  • 33.114 kez görüntülendi

Başkan Aslan’dan çirkin iddialara tepki

İddialara göre, Avukat Sabahattin Demir, müvekkili Hacı Aslan’ın Karaisalı Belediyesi’nden alacağı için Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan ile telefonda görüştü ve Başkan Aslan “Belediyemize gelin bir kahvemizi için ve konuyu çözüme bağlayalım” dedi. Fakat bu sabah ilçeye gelen Av. Demir, belediye girişinde kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğrayarak darp edildi.

Başkan Aslan, olayın çarpıtıldığını ve kendisinin hedef gösterildiğini ifade ederek olaya dair bazı medya organlarında çıkan haberlere tepki gösterdi.

Başkan Aslan yaptığı açıklamada, “Milliyetçi Üretken Belediyecilik vizyonu kapsamında yürüttüğüm Belediye Başkanlığı görevimi Sn. Genel Başkanımızdan örnek aldığımız önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben duruşuyla büyük bir azim ve kararlılıkla devam ettirmekte, Karaisalı’lı hemşehrilerimize hizmet etmenin şerefini yaşamaktayız.

Bugün bazı basın organlarında belediyemizden alacağı olan bir firmaya vekil olarak icra işlemi gerçekleştirmek üzere gelen bir avukatın tarafımızca saldırıya uğratıldığı yönünde kasıtlı ve baştan aşağıya yalan haberler yapılmaktadır. Belediyede olmadığım bir zamanda bilgim dahilinde olmadan, kim oldukları bile tarafımızca bilinmeyen şahıslar arasında yaşanmış bu üzücü olayla rekor bir halk desteği ile seçilmiş ve göreve gelmiş yönetimimizin yıpratılmak istenmesi bu olay üzerinden şahsım, partim ve mensubiyet duyduğumuz Cumhur İttifakı’nın yıpratılmak istendiği açıktır.

Tüm belediyeler gibi bizimde borç yükümlülüğümüz vardır. Özellikle pandemi sürecinde kamu gelirlerinin düşmesi ve kesintili dönemin başlaması belediyemizin ödemeler dengesini olumsuz etkilemiştir. Falan kim olduğu, kimin adamı olduğu geçmiş günlerde Adana Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik gerçekleştirilen haciz tiyatrosuda ayyuka çıkan avukatın yine aynı yöntemle bizleri hedef alması kamuoyunun dikkatle değerlendirmesi gereken bir husustur.

İnsani ve siyasi duruşum gereği şiddetin her türlüsüne karşı olduğumu herkes bilir. Bu vesile ile yaşananlarla uzaktan yakından hiçbir alakamızın olmadığını ama makamı haciz etmeye çalışarak, gerçek sahibi Karaisalı’lı hemşehrilerimiz olan makamın itibarsızlaştırılmasına yönelik çalışmalara da sessiz kalmayacağımızı saygılarımızla kamuoyunun bilgisine sunarız.” dedi.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz