Haber Karaisalı | Karaisalı Haber, 27 Kasım 2021

Barakdağı Köyü’nün başı kurt sürüsü ile belada

  • 26 Ekim 2021
  • Yorum Yaz
  • 854 kez görüntülendi

Barakdağı Köyü’nün başı kurt sürüsü ile belada

Sosyal medyada Barakdağ Köyü’nün sesini duyuran Barakdağ Köyü Facebook Sayfası’nda yayınlanan bir olayda iddiaya göre Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından dağlara bırakılan kurt sürüsü son bir kaç ay içerisinde köylülerin 15 büyükbaş ve 30 civarında küçükbaş hayvanını telef etti.

Köylülerin serzenişini yayınlayan sayfada “Devlete vergisini ödeyen vatanına, devletine bağlı bu insanlarımız başka herhangi bir ekonomik faaliyetin olmadığı bu köyde zor şartlarda hayvancılıkla yaşamını sürdürmeye çalışmakta. Ancak bu zorlu geçim mücadelesi bu şekilde engellenmeye çalışılmakta. Yakında bu kurt sürüsü insanlarımıza da saldıracak ve hesabını verebilecek mi bunları doğaya bırakanlar? Devlet yetkililerimizden acilen bu duruma bir çözüm bulmasını istiyoruz..” denildi.

Paylaşımın altında yapılan yorumlarla köylülere destek olunurken köylülerden hayvanlarını başıboş bir şekilde dağlarda bırakılmamaları ve köpek bulundurulması önerildi.

Bu arada Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nden ulaştığımız bir yetkili tarafından Türkiye’nin hiç bir yerinde dağlara kurt sürüsü bırakma olayının olmadığı ve kurt popülasyonunun sürekli takip edildiği ve yerleşim yerlerinde buna daha özel dikkat edildiği ifade edildi.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz